Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Eva Anttila

(Finland, 1894-1993)
Eva Anttila
(Finland, 1894-1993)

EVA ANTTILA, HÅRGARNSMATTA för Kotilieden aitta, 1930-tal. Ca 305x195 cm.

"Aallokko". (Sjögång).

Åldersrelaterat slitage. Skadade fransar. Flertalet större fläckar.

Klubbat pris
420
4 334
481
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (3 bud)
25 okt 2020 15:45
420 EUR
12 okt 2020 10:23
401 EUR
9 okt 2020 23:33
350 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13