Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, VAS, "Näckros", signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.

Ljusblå/violett (neodym) fasetterad kristall. Diameter 28 cm. Höjd 12 cm.

Helhetsintrycket är gott. Enstaka mindre nagg.

Klubbat pris
1 250
14 088
1 304
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (12 bud)
8
25 okt 2020 17:05
1 250 EUR
25 okt 2020 16:33
1 200 EUR
25 okt 2020 16:32
1 150 EUR
25 okt 2020 16:31
1 100 EUR
25 okt 2020 16:30
1 050 EUR
14 okt 2020 20:47
1 000 EUR
13 okt 2020 17:28
600 EUR
12 okt 2020 11:18
420 EUR
10 okt 2020 16:22
300 EUR
10 okt 2020 14:13
200 EUR
10 okt 2020 11:36
170 EUR
10 okt 2020 10:52
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977