1258593
Alfred William Finch
(Belgien/Finland, 1854-1930)
Alfred william finch, skål, finland 1901.

ALFRED WILLIAM FINCH, skål, Finland 1901.

Rödlera med brun glasyr. Stämplad i godset ABI. Höjd 8,5 cm. Diameter 29,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
670
6 842
795
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (5 bud)
25 okt 15:38
670 EUR
25 okt 15:38
650 EUR
25 okt 15:38
620 EUR
25 okt 15:36
600 EUR
11 okt 13:47
300 EUR