Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, vägglampetter ett par, modell 7011, Taito 1920-tal.

Mässing. Löstagbar arm. Höjd 38 cm. Bredd 18 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bristning. Intryckningsskador.

Formgivare

Klubbat pris
770
8 039
871
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (21 bud)
25 okt 2020 18:10
770 EUR
25 okt 2020 18:10
750 EUR
25 okt 2020 18:09
730 EUR
25 okt 2020 18:09
710 EUR
25 okt 2020 18:08
690 EUR
25 okt 2020 18:08
670 EUR
25 okt 2020 18:07
650 EUR
25 okt 2020 18:07
630 EUR
25 okt 2020 18:06
610 EUR
25 okt 2020 18:06
590 EUR
25 okt 2020 18:05
570 EUR
8
25 okt 2020 18:05
550 EUR
8
25 okt 2020 17:26
520 EUR
19 okt 2020 20:10
500 EUR
19 okt 2020 18:20
400 EUR
19 okt 2020 16:17
220 EUR
19 okt 2020 16:08
200 EUR
18 okt 2020 19:07
110 EUR
14 okt 2020 22:23
100 EUR
14 okt 2020 14:11
35 EUR
13 okt 2020 4:53
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13