Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, kandelabrar, ett par, modell 8028, Taito 1930-tal.

Tenn. Höjd 25 cm. bredd 25 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Formgivare

Klubbat pris
1 020
10 649
1 154
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (15 bud)
25 okt 2020 13:54
1 020 EUR
25 okt 2020 13:54
1 000 EUR
24 okt 2020 20:29
920 EUR
24 okt 2020 20:29
900 EUR
19 okt 2020 16:49
895 EUR
19 okt 2020 16:49
875 EUR
19 okt 2020 16:49
845 EUR
19 okt 2020 16:49
825 EUR
19 okt 2020 16:48
770 EUR
19 okt 2020 16:48
750 EUR
19 okt 2020 16:48
720 EUR
19 okt 2020 16:48
700 EUR
19 okt 2020 16:48
620 EUR
19 okt 2020 16:48
600 EUR
15 okt 2020 5:43
400 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13