Aimo Okkolin, vas, "Näckros", signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.

Gul (cerium) fasetterad kristall. Diameter 26 cm. Höjd 12 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
1 350
15 296
1 408
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (11 bud)
25 okt 2020 15:52
1 350 EUR
25 okt 2020 15:49
1 300 EUR
25 okt 2020 15:46
1 250 EUR
25 okt 2020 15:46
1 200 EUR
25 okt 2020 15:44
1 150 EUR
25 okt 2020 15:44
1 100 EUR
25 okt 2020 15:41
1 050 EUR
14 okt 2020 20:45
1 000 EUR
12 okt 2020 13:05
900 EUR
10 okt 2020 10:50
820 EUR
10 okt 2020 8:32
800 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977