Ikon, mästare Vasilij Kovalevsky, Moskva 1842. Ryssland.

Tempera på pannå. Risa, förgyllt silver samt pärlor.
Martyr Antipa, Profeten Zakarias och Martyr Christopher. Storlek 31x26 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skador.

Klubbat pris
1 600
18 128
1 669
Utropspris
2 000 - 2 400 EUR
Budhistorik (8 bud)
8
13 dec 2020 15:33
1 600 EUR
12 dec 2020 18:53
1 500 EUR
1 dec 2020 21:03
1 400 EUR
29 nov 2020 4:57
1 250 EUR
28 nov 2020 22:49
850 EUR
28 nov 2020 10:20
220 EUR
28 nov 2020 0:17
200 EUR
27 nov 2020 19:10
150 EUR