1355307

Terry Stringer

(Nya Zeeland, Född 1946)
Terry stringer, "venus".
Terry stringer, "venus".
Terry stringer, "venus".
Terry stringer, "venus".
Terry stringer, "venus".
Terry stringer, "venus".
Terry stringer, "venus".

Terry Stringer, "Venus".

Sign. 2008. Brons 2/3, höjd 179 cm. Gjutarstämplad.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Beppu Wiarda Gallery, Usa 2008. Privat samling.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst (Föräldraledig)
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
7 000 - 10 000 EUR