Ida Borg

(Sverige, Född 1981)
Ida Borg
(Sverige, Född 1981)

Ida Borg, fotografi, signerad och numrerad 1/5+2AP a tergo

"Sandra". C-print, bildyta 44,5 x 68,5 cm. Inklusive ram 59 x 82,5 cm.

Proveniens

Förvärvad direkt från fotografen av nuvarande ägare.

Ida Borg är utbildad på Fotoskolan i Gamleby samt på Högskolan för fotografi i Göteborg där hon tog examen 2010. Hon har sedan dess arbetat med kommersiella uppdrag samt egna konstnärliga projekt. Ida Borg har bland annat ställt ut på Fotografiska i Stockholm, Bosque de Chapultepec i Mexico City, Salon fur fotografie i Berlin samt på flera gallerier i Sverige.

Utropspris
4 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89