Richard Mortensen

(Danmark, 1910-1993)
Richard Mortensen
(Danmark, 1910-1993)

Richard Mortensen, färglitografi, signerad, numrerad 80/100 och daterad 60.

Komposition. Bildyta 49,5 x 37 cm. Bladstorlek 67 x 50 cm. Ej inramad.

Fläckar. Hanteringsveck. Gulnad. Ej ramad.

Proveniens

Theodor "Teto" Ahrenberg Collection.

Utropspris
2 500 SEK
Följerätt

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17