Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Klassiska antikviteter

Bukowskis presenterar en anmärkningsvärd samling av klassiska antikviteter. Temaauktionen innehåller föremål från flera sekler, från 1700-tal t.o.m 1800-tal. bl.a. gustavianska möbler och högklassiga stilmöbler från 1800-talet. Här samsas speglar i rokoko, sengustavianska spelbord och bordspendyler i empire. Ge dig ut på en resa genom århundradena och bjud på tidlösa föremål.

42 föremål
Bordsspegel, 1700-tal.
Bordsspegel, 1700-tal.
Utropspris
4 000 SEK