Byrå, HMN Huonekalu Mikko Nupponen, 1930-tal.

Betsad, målad och lackerad flambjörkfaner. Tre utdragbara lådor. Höjd 70 cm, bredd 70 cm, djup 40 cm.

Renoverad. Helhetsintrycket är gott. Torrsprickor. Åldersrelaterat slitage. Nyckel saknas.

Utropspris
3 200 SEK