Vas, keramik. Kina, 1900-tal.

Vas, keramik. Kina, 1900-tal.

Balusterform med röd flambeglasyr. Höjd 44 cm.

Krackelyr. Glasyrmistor. Spricka. Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.

Utropspris
400 EUR