Parti kuriosa, 8 delar, Kina, Japan samt sydostasien, 1800- samt 1900-tal.

Bestående av:
Två solfjädrar i bemålad papp och bambu, längdca 27 cm.
Två dockor, längd ca 16 cm.
Ett par tofflor i bast och gummi, "Sakura", Japan, längd 18,5 cm.
Toffs med tyngder i polykrom cloisonné, tyngdernas mått 3,5 cm.
Band med tofs, längd ca 40 cm.
Pipa, bambu och sten, längd 30 cm.

Säljs i befintlgit skick.

Proveniens

Auktionen avslutas
6 dagar 20 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
1 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V27