Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

Oiva Toikka, årsfågel "Arctic tern", signerad O. Toikka Nuutajärvi 2000.

Tillverkarens etikett. Längd 25 cm. Originallåda medföljer.

Lådan med skador. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Klubbat pris
420
4 397
477
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (19 bud)
7 jan 19:43
420 EUR
7 jan 19:43
410 EUR
7 jan 19:42
400 EUR
7 jan 19:42
380 EUR
7 jan 18:45
360 EUR
7 jan 18:45
340 EUR
7 jan 18:36
320 EUR
7 jan 18:36
300 EUR
7 jan 17:20
280 EUR
7 jan 15:59
260 EUR
7 jan 15:59
250 EUR
7 jan 12:56
240 EUR
7 jan 12:56
220 EUR
5 jan 20:40
200 EUR
5 jan 9:34
130 EUR
5 jan 5:20
120 EUR
4 jan 14:02
110 EUR
31 dec 2025 12:08
100 EUR
31 dec 2025 7:00
50 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13