Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

Glasfågel, "Cloud tern", II-sortering, signerad O. T Nuutajärvi II.

Höjd 16 cm, längd 26 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Köpt i Iittalas fabriksbutik.

Formgivare

Klubbat pris
160
1 675
182
Utropspris
80 EUR
Budhistorik (16 bud)
7 jan 20:07
160 EUR
7 jan 20:05
150 EUR
7 jan 20:05
140 EUR
7 jan 19:56
130 EUR
7 jan 19:53
120 EUR
7 jan 19:52
110 EUR
7 jan 19:49
100 EUR
7 jan 19:49
100 EUR
7 jan 18:31
95 EUR
7 jan 18:30
90 EUR
7 jan 18:30
90 EUR
7 jan 14:42
85 EUR
7 jan 14:40
80 EUR
7 jan 14:40
80 EUR
7 jan 12:53
55 EUR
30 dec 2025 19:18
50 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13