Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

Glasfågel, "Ruby bird" signerad O. Toikka Nuutajärvi.

Rött och iriserande glas. Etikettmärkt. Längd 21 cm.

Repor undertill. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

170
1 792
195
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
7 jan 18:48
170 EUR
7 jan 18:48
160 EUR
5 jan 9:42
150 EUR
4 jan 14:32
60 EUR
3 jan 14:17
50 EUR
3 jan 8:22
40 EUR
31 dec 2025 23:18
30 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923