Francesco Clemente

(Italien, Född 1952)
Francesco Clemente
(Italien, Född 1952)

"Self portrait nr 4, Snake”

Signerad och daterad 1981. Numrerad 3/10. Etsning, plåtstorlek 23 x 34 cm. Bladstorlek 40 x 52 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Anders Tornberg Gallery, Lund.

Utropspris
3 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13