Medaljong, 18K guld, onyx, svart emalj och gammalslipade diamanter, sent 1800-tal
Med fotgömma. Mittsten gammalslipad diamant ca 0.50 ct, sidostenar gammalslipade diamanter. Mått med ögla ca 65 x 45 mm. Vikt medaljong 26 g. Kedja gulmetall medföljer, längd ca 45 cm.
Liten emaljskada på ögla. Nagg, skada vid fäste
Auktionen avslutas
6 dagar 18 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor