Ring, solitär, platina med en briljantslipad diamant.
Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co AB, Malmö 1940. Diamant 3.90 ct, SI/K, fluorescerar blått enligt medföljande SJL intyg. Storlek 16,25/51. Total vikt 4g.
Åldersrelaterat slitage. Diamanten med ett litet nagg på gördeln.
Auktionen avslutas
6 dagar 20 timmar
2 000
20 640
2 288
Utropspris
12 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 100 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor