17
141917

Kristina Elander

(Sverige, Född 1952)
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
222 - 266 EUR
231 - 278 USD
Klubbat pris
2 300 SEK

Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74
Kristina Elander
(Sverige, Född 1952)

Blomma

Signerad Kristina Elander och daterad 1989. Trä och tempera, höjd 52 cm (exkl sockel). Monterad på träsockel.

Proveniens

Donerad av konstnären.

Skulpturserien visades för första gången på Galleri Lång i Malmö.