24
177427

MATTA. "Röda Slingan". Rya. 265 x 135 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Komponerad 1928. Tillverkad efter 1941.

Obetydligt slitage, något smutsig. Fransar saknas.