176885

GALLERIMATTA. "Randig med tvist, brun". Rölakan. 214,5 x 78,5 cm. Signerad AB MMF BN (AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Komponerad 1943. Bruna varptrådar av ull.

Obetydligt slitage, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

233. Superflex (Jakob Fenger, Rasmus Nielsen, Bjørnstjerne Christiansen), ”Supercopy/Lacoste/Light Blue (Blackout)”, 2002-2007.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK