Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
16
224624

Stig Sjölund

(Sverige, Född 1955)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Stig Sjölund
(Sverige, Född 1955)

"Fast as hell"

Installation bestående av två fotografier samt brandsläckare. Signerad Stig Sjölund och daterad 1989-91 a tergo. Cibachrome och readymade, 99 x 73,5 cm. Brandsläckare höjd 42 cm.

Donerad av konstnären