16
224624

Stig Sjölund

(Sverige, Född 1955)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Stig Sjölund
(Sverige, Född 1955)

"Fast as hell"

Installation bestående av två fotografier samt brandsläckare. Signerad Stig Sjölund och daterad 1989-91 a tergo. Cibachrome och readymade, 99 x 73,5 cm. Brandsläckare höjd 42 cm.

Donerad av konstnären