1604
237567

SVINSTIA med GRIS, keramik. Han dynastin (206 f.Kr.-220 e.Kr.)

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris

Hjärtformad. L 21,5.

Krackelyr irisering, nagg och bränningsspricka.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.