1606
237566

SÄDESLADA/SILO, keramik. Han dynastin (206 f.Kr-220 e.Kr).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Grönglaserad. Höjd 26 cm.

Krackelyr, nagg, glasyrbortfall, irisering.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.