1628
237735

FIGURINER, 2 st, lergods. Tang dynastin, (618-907).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Föreställande en and och ett vildsvin. Höjd 10 cm (and), längd 13,5 cm (vildsvin).

Slitage. (2)

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.