1629
237562

FIGURIN, bemålat lergods. Tang dynastin (618-907).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Stående dam. Höjd 26,8 cm.

Spricka, lagning.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.