1643
237438

FIGURIN, keramik. Song dynastin (960-1279).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

I form av sköldpadda, svagt celadonfärgad glasyr. Längd 10 cm.

Krackelyr.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.