1644
237414

HUSMODELL, keramik. Song/Yuan dynastin.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

I form av ett litet spannmålsmagasin med avtagbart tak, svagt celadonfärgad glasyr. H 12.

Krackelerad.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

276. Lars Lerin, Utan titel.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
Aktuellt bud:
165 000 SEK