1644
237414

HUSMODELL, keramik. Song/Yuan dynastin.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

I form av ett litet spannmålsmagasin med avtagbart tak, svagt celadonfärgad glasyr. H 12.

Krackelerad.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.