1687
239904

ROCK, siden. Sen Qing dynasti.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris

Violett siden med polykroma silkesbroderier av fjärilar och blommor. Benvita kantband med broderade blommor och fjärilar. Violett sidenfoder. H 136.

Obetydligt slitage, fläckar, smärre skador och lagningar.