54
325725

Gunnar Löberg

(Sverige, 1893-1950)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gunnar Löberg
(Sverige, 1893-1950)

"Stilleben och huvud"

Signerad G Löberg och daterad 1931 på duk-kant a tergo. Duk 50 x 61 cm.

Konstnärshuset, Stockholm, "Utställning IV", 2 - 14 januari, 1932, kat nr 17.