85
325923

Eugéne de Sala

(Danmark, 1899-1987)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Eugéne de Sala
(Danmark, 1899-1987)

Komposition

Signerad de Sala a tergo. Utförd 1923. Blandteknik med collage 12,5 x 17,5 cm.

(Enligt uppgift) Der Sturm, Berlin på 1920-talet.