1070249

100. JOSEF FRANK, bordslampor, ett par, Firma Svenskt Tenn, modell 2388.

Mässing, två ljuspunkter, läderlindat skaft, gröna ovala textilskärmar, märkta SVENSKT TENN 2388-1, höjd 50 cm.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 774 - 968 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto