1070249

100. JOSEF FRANK, bordslampor, ett par, Firma Svenskt Tenn, modell 2388.

Mässing, två ljuspunkter, läderlindat skaft, gröna ovala textilskärmar, märkta SVENSKT TENN 2388-1, höjd 50 cm.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/774 - 968 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto