1070130

99. JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2139, efter 1985.

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Undertill brännmärkt Josef Frank SVENSKT TENN. Diameter 120 cm, höjd 48 cm.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 936 - 2 420 EUR
Klubbat pris
33 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto