115
1070246

Ljusstakar, ett par, oidentifierad europeisk mästare, 1700-talets mitt, senbarock.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 750 EUR
1 640 - 1 820 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Fasetterade balusterskaft, på oktogonal fot, lösa ljushattar, på foten graverat vapen. Höjd 22 cm, total vikt 1041 gram

Ljushattarna ej ursprungliga

Proveniens

Rolf Schmitz Collection