Madeleine Pyk – en samling F769
116
1070177

Olof Robert Lundgren, ljusstakar, ett par, silver, Åbo 1848.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
475 - 665 EUR
545 - 763 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Balusterformat överkragat skaft på åttkantig fot med insvängda sidor. Ljushattar med stämplar, fyllda fötter.
Höjd 16 cm, total vikt inkl fyllning 394 gram.

Proveniens

Robert Schmitz Collection