119
1070200

Alexei Kosinov, vodkakopp, charka, silver, Moskva 1791.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 222 EUR
185 - 231 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, oval konturerad form på låg fot, delvis godronnerad, svängd hänkel. Längd 7 cm, höjd 3,5 cm, vikt 30 gram.

Slitage, lagning.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection