120
1071457

Fyedor Tichonov Kryskev, vodkakopp, charka, Moskva 1770-tal

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
800 SEK

Oval konturerad form på låg fot, dekor av drivna rocailler, svängd hänkel. Längd 6,5 cm, höjd, 3,3 cm, vikt 22 gram

Proveniens

Rolf Schmitz Collection