124
1070202

Ivan Kaltikov, cigarettetui, silver, Moskva 1800-talets mitt.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
1 400 SEK

Invändigt förgyllt, rektangulärt, niellodekor på lock och sidor av stadsvyer, undertill monument flankerat av trofégrupper. Längd 8 cm, bredd 5 cm, vikt 110 gram