151
1069771

SKÅL, biskvi. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Brinial med dekor i gult, grönt, vitt och aubergine föreställande fiskar. Diameter 18 cm.

Krackelyr.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis 2009, Autumn sale no 554, lot nr 1337.