160
1069710

BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av antikviteter och blommor. Diameter 25,5 cm.

Kantlagning.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.