159
1069708

SKÅL, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av änder i blommande trädgård. Diameter 19,5 cm.

Slitage, fotringsnagg.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.