158
1070109

MOPS, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-96).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360 - 540 EUR
380 - 569 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sittande mops, bemålad med brun päls. Höjd 18 cm.

Omfattande lagningar.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.