157
1069703

VASER med LOCK, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Balusterformade med dekor i famille rosefärger av blommor och fåglar. Höjd 28 cm.

Slitage.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.