156
1069705

VASER, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Vaser, tre stycken, porslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Trumpetformad, dekor i famille rosefärger, med motiv av fåglar och växter. Höjd 17,5-18,6 cm.

Slitage. En med kantlagning samt spricka. En med spricka på kroppen.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

774 - 968 EUR

Klubbat pris:
8 000 SEK
Tilläggslista

En vas med spricka på kroppen.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12