166
1069715

SALTKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor och växter. Längd 7,8 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.