173
1069758

URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Balusterformad med dekor i famille rosefärger av blommor och antikviteter. Höjd med lock 37 cm.

Lock med lagning. Mynning med sprickor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.